• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Дано старт проєктам бюджету громадської участі 2020 року

Закінчився один з найважливіших етапів відбору проєктів громадської участі для реалізації у 2020 році. Переможців обрали жителі шляхом голосування, у якому було отримано 9476 голосів.

Цього року популярність програми значно зросла. У порівнянні із 2019 роком, активність мешканців міста зросла більш ніж у 5 разів ( 9476 голосів за проєкти 2020 року порівняно із 1852 голосами за проєкти 2019 року).

Всього було винесено на розгляд 124 проєкти. Загальна сума для реалізації бюджету громадської участі на 2020 рік складає 10 мільйонів гривень.
На першому етапі переможцями стали 30 проєктів – з них 6 великих та 24 малих. Найбільш популярними категоріями серед жителів міста виявилися: благоустрій / обладнання навчальних закладів, створення спортивно-розважальних майданчиків, поліпшення дорожньої інфраструктури та освітлення.
На другому етапі, з урахуванням умов програми, було додатково підтримано ще 1 великий проєкт і 3 малих, які набрали найбільшу кількість голосів.
Для реалізації у 2020 році було обрано 7 великих проєктів, серед яких:
1)Освіта-Придбання та встановлення сцени, знесення старої будівлі, благоустрій території з освітленням біля ЗОШ №15.
2)Спорт- Придбання корпусів яхт в КЗ "Маріупольський міський водно-спортивний комплекс".
3)Освіта- Придбання в музичну майстерню ЗЗСО № 33 акустичного обладнання та ноутбуку.
4)Благоустрій міста- Придбання та встановлення на Центральному пляжі сучасних елементів благоустрою (шезлонги, душ, переодягальня, вело паркінг, тіняві навіси тощо)
5)Освіта- Придбання дидактичного комплекту для організації проектно-технологічної діяльності в ЗОШ №68.
6)Охорона навколишнього середовища- Придбання та встановлення 660 баків для сортування сміття, друк флаєрів, плакатів, документів, проведення навчальних семінарів.
7)Спорт-Придбання та встановлення міні-спортивних комплексів, квест ігрових будиночків на ігрових майданчиках в КДНЗ «Ясла – садок №125 «Червона гвоздика».
З повним списком проєктів, які були визначені переможцями, ви зможете ознайомитись за посиланням: https://mariupol.pb.org.ua/projects….
Наступного року сподіваємось на ще більш активну участь небайдужих містян у «Бюджеті громадської участі». У ході засідання були отримані пропозиції, які будуть опрацьовані задля вдосконалення програми. У свою чергу хочу сказати, що ми пишаємось кожним, хто бере на себе відповідальність за майбутнє нашого міста.
Вітаємо переможців та з нетерпінням очікуємо реалізації підтриманих проєктів у 2020 році.